HISTORIA LOBOS

NASZA HISTORIA

Lobos został założony w 2018 roku przez rodzeństwo Monikę i Patryka, absolwentów cenionych uczelni artystycznych i biznesowych. Ich życie nieustannie krąży między niezwykłymi miastami, a zarazem ważnymi dla Lobos rynkami – rodzinnym Krakowem, Warszawą, Mediolanem i Londynem. Lokalny produkt, globalna idea.

Jak to się zaczęło?

Podczas pokazu naszej kolekcji płaszczy pret-a-porter, zauważyliśmy, że uwagę publiczności przykuły w odważne skórzane kieszenie. Klientki pytały, czy jest możliwość ich odczepienia i używania jako niewielkich torebek. W ten sposób odkryliśmy ideę personalizowanych torebek, która stała się głównym punktem naszej filozofii „1 torebka, 2 style”. Następne miesiące poświęciliśmy na dopracowanie koncepcji, zgodnie z którą klasyczną torebkę można szybko zmienić w dzieło sztuki – mówią Monika i Patryk.

Nasza misja

Uważamy, że nasze podejście do tworzenia torebek jest unikalne. Do naszego zespołu zaprosiliśmy szeroką paletę multidyscyplinarnych twórców, których zadaniem jest personalizowanie Waszych produktów i sprawianie, że będą wyglądać absolutnie wyjątkowo. Dzięki temu możemy tworzyć przedmioty, które posiadają unikalną wartość. 

Luksusowe przedmioty wymagają najlepszej jakości elementów. Dlatego nawiązaliśmy współpracę ze starannie wybranymi dostawcami skór z Włoch, którzy zapewniają nie tylko najwyższą jakość, ale również transparentność procesu produkcji. 

Torebki powstają w Polsce, współpracujemy z wysoko wyspecjalizowanym zakładem o wieloletniej tradycji, który przykłada wielką uwagę do detali – jesteśmy z tego niezwykle dumni.

NASZ TEAM

O Monice i Patryku

Monika była zawsze kreatywną siłą marki, kształcąc się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Patryk uzupełnia team swoją wiedzą z zakresu prowadzenia biznesu, jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Oboje zyskali bezcenne doświadczenie pracując dla dużych, międzynarodowych marek, takich jak Boss czy Femestage Evy Minge. Razem tworzą zgrany, rodzinny team, który doskonale rozumie znaczenie słowa współpraca. 

Spędziliśmy w sumie 8 lat na nauce projektowania mody w prestiżowych uczelniach – Szkole Artystycznego Projektowanie Ubioru w Krakowie, Instituto Marangoni i Instituto Secoli w Mediolanie oraz Central Saint Martins w Londynie.

W 2018 poczuliśmy się gotowi, by tchnąć życie w nasze pomysły, tworząc markę Lobos. Powiązanie sztuki i rzemiosła nadaje sens naszym działaniom, które zmierzają do łączenia sztuki oraz pięknych przedmiotów. Realizujemy je, zapraszając do współpracy utalentowanych artystów, takich jak Elena Ciuprina – ilustratorka mody o międzynarodowej rozpoznawalności.

TOREBKA JEST SZTUKĄ

CRAFTSMANSHIP

Dzięki współpracy z utalentowanymi artystami marka Lobos oferuje wiele opcji personalizacji, które podkreślą Wasz indywidualizm, osobowość i zamiłowanie do sztuki. Każda torebka jest wykonywana ręcznie w Polsce z wysokiej jakości włoskich skór, pochodzących z etycznych źródeł. W czasie produkcji wykorzystuje się innowacyjne techniki, takie jak ręczne malowanie, projektowanie graficzne, skórzana mozaika czy sztuka tatuażu, które podkreślają wyjątkowość każdego projektu.

Kreatywność, współczesne rzemiosło i personalizacja znajdują się w centrum wszystkiego, co tworzy Lobos. Dzięki temu każdy nasz produkt zapewni Wam unikalne przeżycia. Dla nas torebka jest dziełem sztuki.

×