HISTORIA LOBOS

NASZA HISTORIA

Marka Lobos została założona w 2018 roku przez rodzeństwo - Monikę i Patryka, którzy wiedzę na temat projektowania i biznesu mody zdobyli na cenionych uczelniach: w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, Instituto Marangoni i Instituto Secoli w Mediolanie oraz Central Saint Martins w Londynie.


Monika i Patryk łączą rzemiosło wykonywania torebek z wymiarem artystycznym. Każdy model jest dla nich małym dziełem sztuki. Dbają o jego jakość i oryginalność, wzbogacając jeszcze niestandardową paletą kolorów. Wykorzystują też innowacyjne techniki, takie jak ręczne malowanie czy projektowanie graficzne, które dodatkowo podkreślają nietuzinkowość każdego projektu.


Nasze podejście do tworzenia torebek jest unikalne. Po pierwsze hołdujemy zasadzie „1 torebka, 2 style”. Po drugie do współpracy zapraszamy artystów, których zadaniem jest personalizowanie naszych produktów. Dzięki temu tworzymy przedmioty, które posiadają wyjątkową wartość. 

Monika i Patryk


Torebki powstają w Polsce w wyspecjalizowanym zakładzie o wieloletniej tradycji, który - tak jak właściciele marki - przykłada ogromną wagę do detali. Każdy produkt Lobos jest perfekcyjnie wykonany. 


Luksusowe przedmioty wymagają najlepszej jakości elementów. Dlatego torebki Lobos tworzone są ze starannie wybranych skór z Włoch oraz metalowych dodatków.

ŚWIADOMY WYBÓR - SKÓRA NATURALNA 

Wszystkie produkty Lobos powstają z posiadającej certyfikat niemieckiego rządu Blauer Engel naturalnej skóry. To gwarancja ekologicznej jakości i produkcji z myślą o minimalizacji wpływu na życie i środowisko na etapach produkcji, recyklingu oraz utylizacji. Nasz dostawca jako pierwszy na świecie, uzyskał certyfikat USDA Biobased, który mierzy odnawialność materiału. 

Naturalna skóra pochodzi z już istniejących i odnawialnych zasobów rolnych. To dla nas najlepszy materiał do tworzenia produktów. Skóry nazywane „ekologicznymi” lub „wegańskimi” zawierają znaczną ilość plastiku (badania wykazują ok. 50% składu). Lobos tworzy torebki z surowców, które są przyjazne środowisku i zdrowiu.  


EKOLOGICZNE PAKOWANIE

Wasze zamówienia pakujemy ekologicznie, bez użycia plastiku. 

Każda torebka wkładana jest w lniany woreczek. W porównaniu do innych naturalnych tkanin (np. bawełny) do produkcji materiału z włókien lnianych, zużywa się najmniej energii. Ponadto len jest biodegradowalny, a także należy do surowców odnawialnych. 

Metki powstają z papieru w 100% makulaturowego, spełniającego najbardziej surowe wymagania środowiskowe.

Z kolei pudełka w 70% wykonane są z papieru z recyklingu i mogą być ponownie recyklingowane.


LOKALNA PRODUKCJA

Torebki Lobos szyte są w Polsce - ręcznie, w rodzinnej manufakturze z wieloletnią tradycją. Aby uniknąć nadprodukcji modeli, tworzymy małe kolekcje. W ramach „sample sale” nawet prototypy trafiają w Wasze ręce.

×